• יו״ר: ד"ר צבי פישל
  • יו"ר יוצא: פרופ' חיים בלמקר
  • יו"ר נבחר: פרופ' יובל מלמד
  • מזכירה: ד"ר מרינה קופצ'יק
  • גזברית: ד"ר לירון בודינגר
  • עורך IJP: פרופ' ישראל שטראוס
  • עורך האתר: ד"ר גלעד אגר
חדשות

ארבעה רופאים יקבלו היום מענקי מחקר ברמב"ם

המחקרים המצטיינים עוסקים בנדידת תאים בהיריון, בדבק ביולוגי לאחר ניתוח לב פתוח, בגלי הלם כשיטת טיפול לחולים הסובלים מהפרעת זקפה ובתאי-גזע משיער אנוש שהתמיינו לתאי עצב

המרכז הרפואי "רמב"ם" יערוך היום (יום ה') את "יום המחקר ה-5" שלו. יום המחקר נערך אחת לשלוש שנים. מבין 120 העבודות שהגישו רופאים בתחומים שונים, ארבע נבחרו לטובות ביותר, והאחראים להן יזכו במענקי מחקר כדי להמשיך אותן. עוד ארבע עבודות נבחרו כפוסטרים המצטיינים שיוצגו למתעניינים בחדרים שונים ברחבי הקריה הרפואית.

ארבע עבודות המחקר המצטיינות שנעשו ברמב"ם ובשיתוף הפקולטה לרפואה בטכניון, הן:

* עבודתה של ד"ר ענת אהרון, מנהלת המעבדה לחקר קרישת דם במכון ההמטולוגיה והשתלת מוח עצם, על השפעת מקרופרטיקלס על אפופטוזיס, אנגיוגנזה ונדידת תאים בהריונות תקינים ופתולוגיים.

* עבודתו של ד"ר לירן שני מהמחלקה לניתוחי לב על שחרור מושהה של אמיודרון על-ידי דבק ביולוגי חדשני בקרב חולים לאחר ניתוח לב פתוח, למניעת פרפורי עליות (ניסוי ראשוני – בחיות מעבדה).

* עבודתו של ד"ר אילן גרינוולד מהיחידה הניורו-אורולוגית על גלי הלם בעוצמה נמוכה לאיברי המין כטיפול בחולים הסובלים המפרעת זקפה (מחקר מבוקר כפול סמיות).

* עבודתו של ד"ר אודיל רוביצ'ק מהמעבדה לפסיכולוגיה, האגף לבריאות הנפש ברמב"ם ובפקולטה לרפואה בטכניון, העוסקת ביצירת תאי גזע פלוריפוטנטיים משיער אנוש והתמיינותם לתאי עצב דופאמינרגיים כמודל לחקר שינויים נוירו-התפתחותיים בסכיזופרניה.

כל הארבעה הוזמנו להרצות על עבודותיהם.

ארבעה הפוסטרים המצטיינים הם: הפוסטר של ד"ר הדר זיגדון (המחלקה לפריודונטיה) על בניית עצם לסת באמצעות תאי-גזע, הפוסטר של ד"ר רדו רוזנברג (המחלקה לדימות רפואי) על שיטה חלופית לטיפול אנגיופלסטי בהנחיית אולטרה-סאונד, הפוסטר של ד"ר ערן רוזנברג (המערך הכירורגי) על זמינות מתקני אלכוהול המקדמת שמירה על היגיינת ידיים, והפוסטר של ד"ר בת' מורינסון (נוירולוגיה), שעוסק במידת המשמעות של פגיעה עצבית בלתי ישירה.

יום המחקר ברמב"ם נועד לבטא את מחויבות המרכז הרפואי לקידום הידע והמחקר כדי שאפשר יהיה ליישמו ברפואה החדשנית. "המחקר הוא מרכיב חשוב ומאתגר. גורם מחמצן בתהליך הלמידה וההתפתחות המקצועית של הרופאים המתמחים והמומחים הצעירים", נמסר מ"רמב"ם" לקראת האירוע.

מדי שנה מקצה בית החולים במסגרת התוכנית "רמב"ם-אופקים", מענקי מחקר לרופאים מומחים, ובמסגרת "רמב"ם-עתידים ע"ש איתי שרון ז"ל" מוענקים מענקי המחקר למתמחים. בשתי התוכניות התחרותיות נבדקות עבודות המחקר שמציעים הרופאים על-ידי ועדה מקצועית המורכבת מחברי הסגל הבכירים בבית החולים ומחוץ לו.

ד"ר הדר זיגדון

ד"ר הדר זיגדון

ד"ר לירן שני

ד"ר לירן שני

ד"ר רדו רוזנברג

ד"ר רדו רוזנברג

ד"ר אודיל רובציק

ד"ר אודיל רובציק

ד"ר אילן גרינולד

ד"ר אילן גרינולד

ד"ר ערן בראנר

ד"ר ערן בראנר

ד"ר ענת אהרון

ד"ר ענת אהרון

נושאים קשורים:  חדשות,  ערן רוזנברג,  רדו רוזנברג,  הדר זיגדון,  אודיל רוביצ'ק,  אילן גרינוולד,  לירן שני,  ענת אהרון,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  הפקולטה לרפואה בטכניון,  מינויים,  בת' מורינסון
תגובות