• יו״ר: ד"ר צבי פישל
  • יו"ר יוצא: פרופ' חיים בלמקר
  • יו"ר נבחר: פרופ' יובל מלמד
  • מזכירה: ד"ר מרינה קופצ'יק
  • גזברית: ד"ר לירון בודינגר
  • עורך IJP: פרופ' ישראל שטראוס
  • עורך האתר: ד"ר גלעד אגר
חדשות

משרד הבריאות התלה את רישיונותיהם של ארבעה רופאים

ועדה בראשות מנכ"ל משרד הבריאות הורתה על התליה מיידית של רישיונותיהם של ארבעה רופאים ואחות לאחר שהורשעו בפלילים. ההשעיה הארוכה ביותר, 4 שנים, הוטלה על האונקולוג ד"ר אריה פיגר

משרד הבריאות - לוגו

משרד הבריאות הודיע על התליית רישיונותיהם של ארבעה רופאים ואחות לאחר שהורשעו בפלילים. את ההחלטה קיבלה ועדה בראשות מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור רוני גמזו. תקופות ההשעיה נעות בין שלושה חודשים לארבע שנים.

דוברות המשרד מסרה את שמותיהם של ארבעת הרופאים שרישיונם הותלה: ד"ר אריה פיגר, לשעבר סגן מנהל המחלקה האונקולוגית בבית החולים איכילוב בתל אביב שהורשע בקבלת שוחד ממטופלים. העונש שהוטל עליו היה שישה חודשי עבודות שירות, אולם בערעור על קלות העונש שהגישה המדינה נגזר עליו עונש מאסר בפועל של שנה אחת. עתה, נוסף לעונש הזה, החליט משרד הבריאות על התליית רישיונו כרופא לארבע שנים. הוא נדרש להפקיד את הרישיון ונאסר עליו לעסוק ברפואה בתקופה הנ"ל.

רישיונו של ד"ר דב דיקר הותלה ל-15 חודשים, זאת לאחר שזייף מסמך הנוגע לניסוי שנעשה באוניברסיטת תל אביב. נגזרו עליו עונש של 8 חודשי מאסר בפועל, 9 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי. הוא הגיש ערעור על המאסר בפועל ובית המשפט הפחית את עונשו לשישה חודשי מאסר שהומרו בעבודות שירות.

רישיונו של ד"ר מרק נחום בן זאבין, פסיכיאטר שהיה בעבר סגן הפסיכיאטר המחוזי הותלה לשנה ו-3 חודשים, לאחר שהורשע במתן חוות דעת כוזבות בכמה מקרים תמורת שוחד כספי. תקופת התלייה זהה, 15 חודשים, נקבעה גם לגבי ד"ר דוד אדיבי, רופא אורתופד שנתן חוות דעת וייעוץ וקיבל בשלוש הזדמנויות מעטפות כסף ובהן 500 שקלים. כמו-כן קיבל מנותן השוחד מכונת קפה.

נוסף לארבעת הרופאים הושעתה גם האחות ג'ויס מנסור – לחמישה חודשים - לאחר שהורשעה בהצגת מסמך מזויף כדי ליצור מצג שווא אודות תואר בסיעוד שיש לה.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  אריה פיגר,  התליית רישיון רופא,  דב דיקר,  מרק נחום בן זאבין,  דוד אדיבי
תגובות
 
אסף
08.01.2012, 05:10

מדוע האחות לא קיבלה עונש מאסר והסתפקו רק בהשעיה?