• יו״ר: ד"ר צבי פישל
  • יו"ר יוצא: פרופ' חיים בלמקר
  • יו"ר נבחר: פרופ' יובל מלמד
  • מזכירה: ד"ר מרינה קופצ'יק
  • גזברית: ד"ר לירון בודינגר
  • עורך IJP: פרופ' ישראל שטראוס
  • עורך האתר: ד"ר גלעד אגר
חדשות

בריטניה: עלייה חדה במספר התלונות נגד רופאים

המועצה הרפואית הבריטית ציינה כי כ-75% מהתלונות הוגשו נגד רופאים גברים ו-47% נגד רופאי משפחה

המועצה הרפואית הבריטית, General Medical Councilי(GMC), הודיעה אתמול (יום ג') כי מאז שנת 2009 שיעור התלונות נגד רופאים בבריטניה הולך ועולה, ובשנה האחרונה עלה שיעור התלונות ב-23% לעומת השנה שעברה. ב-2011 הוגשו 8,781 תלונות, ואילו ב-2010 רק 7,153 תלונות. פירוש הדבר ש-1 מכל 64 רופאים בבריטניה נמצא ככל הנראה בחקירה של גורם רגולטורי בעקבות תלונה שהגיש נגדו מטופל.

בריטניה: עלייה חדה במספר התלונות נגד רופאים (אילוסטרציה)

בריטניה: עלייה חדה במספר התלונות נגד רופאים (אילוסטרציה)

רוב התלונות הוגשו נגד רופאים גברים ומבוגרים. נגד פסיכיאטרים, רופאים משפחה (GP) ומנתחים הוגש המספר הגדול ביותר של תלונות. כמעט 75% מהתלונות הוגשו נגד רופאים גברים ו-47% נגד רופאי משפחה.

תרעומת וטענות לגבי תכניות טיפול ולגבי מיומנויות לבדיקת סיבות המחלה הן העילה להגשת מרבית התלונות נגד רופאים. גם שיעור התלונות לגבי מיומנויות התקשורת של הרופאים עם המטופלים עלה ב-69% לעומת השנה הקודמת. 45% מהתלונות נגעו להיעדר כבוד והערכה למטופל.

עם זאת ציין מנהל ה-GMC כי אין לראות בעלייה במספר התלונות כלפי רופאים משום הצבעה על ירידה שחלה בסטנדרטים הרפואיים. להערכתו, בין הסיבות לעלייה במספר התלונות יש לציין יתר רצון של מטופלים להגיש תלונה נגד רופא, ציפיות יתר שיש למטופל מרופא, ופחות סובלנות כלפי פרקטיקה מקצועית ירודה שהרופא עצמו מפגין לעתים. בעקבות הדו"ח נקראו הרופאים בבריטניה לחזור ולסגל לעצמם מחדש את דרישות המקצוע היסודיות הנוגעות לקשר עם מטופלים.

לדיווח בנושא זה ב"דיילי טלגרף"

נושאים קשורים:  חדשות,  כירורגיה,  תלונות נגד רופאים
תגובות