• יו״ר: ד"ר צבי פישל
  • יו"ר יוצא: פרופ' חיים בלמקר
  • יו"ר נבחר: פרופ' יובל מלמד
  • מזכירה: ד"ר מרינה קופצ'יק
  • גזברית: ד"ר לירון בודינגר
  • עורך IJP: פרופ' ישראל שטראוס
  • עורך האתר: ד"ר גלעד אגר
מצגות וכנסים

סיקור כנס: 4th Addiction Academy - Rx Prescription Drugs Addiction Stimulants, Bnz's, Opioids

הרצאות מתוך הכנס שנערך ב 19-21 במרץ, מלון "המלך שלמה", אילת

(צילום: shutterstock)

כנס Addiction Academy עלה זו השנה הרביעית בחסות האקדמית של החברה הישראלית לרפואה וטיפול בהתמכרויות (ILSAM), ומשרד הבריאות המחלקה לטיפול בהתמכרויות.
הכנס עסק השנה ב- Rx Prescription Drugs Addiction (Stimulants, Bnz's, Opioids) והועבר על ידי מיטב הרופאים העוסקים בתחום ההתמכרויות וכן רופאים מתחומי עיסוק שונים אשר נחשפים לסיכונים ולהתמכרות בפועל בפרקטיקה היומיומית אצל מטופליהם וללא הושיע.

אנו יודעים היום כי להתמכרויות יש פנים רבות וחשוב לתת את המענה הנכון בהתאם לצרכים המשתנים של הצוותים הרפואיים וכן של המטופלים.

בכל העולם, ישנם דיווחים הולכים וגוברים לתופעה של ניצול ושימוש לרעה בתרופות המרשם ובעיקר בשלוש קבוצות של תרופות. ולכן, השנה התוכנית המדעית שמה דגש על שלוש הקבוצות הללו של תרופות מרשם: סטימולנטים, בנזודיאזפינים ומשככי כאב אופיואידים.

אנו מקווים כי תוכלו למצוא בין ההרצאות השונות מענה לשאלותיכם בנוגע לאופן הפעולה של תרופות ממשפחות אלה, הסכנות הטמונות כמו גם את אפשרויות המענה הניתנות במקרים של שימוש לא נכון ותפיקו תועלת רבה וחשובה אשר תשרת אתכם בעבודה היומיומית שלכם.

מחקר שוק בקרב רופאי משפחה, אוכלוסיה במדגם מייצג ורופאי כאב - שכיחות השימוש והתלות במשככי כאב אופיאטיים בישראל, אייל לסרי

רופא המשפחה כשומר הסף - האומנם?, דר' ורד סימוביץ

בנזודיאזפינים - תרופה לכל?, דר' אורן שביט

מנגנון נוירוביולוגי בנזודיאזפינים בסיסי, שיטות גמילה - מבוא, דר' ארתורו לרנר


טיפול תרופתי בסטימולנטים וסיכון להתמכרות,
דר' דותן קידר


טיפול בהתמכרות לסטימולנטים,
 דר' איגור גורזלצן

מנגנון נוירוביולוגי אופיאטיים משככי כאב השפעה התמכרותית וגמילה, דר' יששכר הרמן

נושאים קשורים:  מצגות וכנסים,  כנסים,  מצגות,  טיפול בהתמכרויות,  בנזודיאזפינים,  גמילה,  יששכר הרמן,  איגור גורזלצן,  ארתורו לרנר,  אורן שביט,  ורד סימוביץ,  סטימולנטים,  אופיאטיים,  ADDICTION ACADEMY,  משככי כאבים