• יו״ר: ד"ר צבי פישל
  • יו"ר יוצא: פרופ' חיים בלמקר
  • יו"ר נבחר: פרופ' יובל מלמד
  • מזכירה: ד"ר מרינה קופצ'יק
  • גזברית: ד"ר לירון בודינגר
  • עורך IJP: פרופ' ישראל שטראוס
  • עורך האתר: ד"ר גלעד אגר
חדשות

ליצמן: נכלול שירותים לבריאות הנפש בחדרי המיון הקדמיים בפריפריה

סגן שר הבריאות הודיע על הצעד בישיבה של ועדת הבריאות של הכנסת, שעסקה ברפורמה בבריאות הנפש; "מכון ברוקדייל" יקיים מחקרי מעקב על אופן ביצוע הרפורמה

ליצמן על המחסור במכשירי MRI. "בכלל לא צריך לקבל אישורים ממשרד האוצר על זה" (צילום: אילוסטרציה)

משרד הבריאות מתכוון לכלול בחדרי המיון הקדמיים שנפתחו בפריפריה גם שירותים לבריאות הנפש. כמו כן, בכוונת המשרד לפתוח מרפאות נוספות בתחום בריאות הנפש ולהרחיב את השירותים שיינתנו בהן.

על הצעדים הודיע שלשום (יום ג') סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, בדיון שנערך בוועדת הבריאות של הכנסת, שעסקה ברפורמה בבריאות הנפש. הרפורמה נכנסה לתוקפה ב-1 ביולי.

לפני שלוש שנים הודיע משרד הבריאות על הקמת 11 חדרי מיון קדמיים בפריפריה, כדי להקל על העומסים בחדרי המיון של בתי החולים – ויש כוונה להוסיף בהתאם לצרכים. כעת, כאמור, נקבע כי הם יספקו גם שירותים הקשורים לבריאות הנפש.

ליצמן: "נקפיד מאוד על שמירת סודיות רפואית ואני מתחייב שבמסגרת הרפורמה לא יהיו פיטורי מטפלים"

"אין חניקה תקציבית של שירותי בריאות הנפש הקיימים, נקפיד מאוד על שמירת סודיות רפואית ואני מתחייב שבמסגרת הרפורמה לא יהיו פיטורי מטפלים", הודיע סגן השר. לדבריו, "הכסף שהקצבנו לרפורמה לא נבלע בתוך שירותים אחרים - אלא שהוא מיועד אך ורק לבריאות הנפש".

ליצמן הודיע, כי משרדו עורך מעקב שוטף אחר ביצוע הרפורמה ו"מתקן את הדרוש תוך כדי תנועה". ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) דרשה לעגן את ההתחייבות הזאת במסמך ובהסכם, "אחרת הבא אחריך בתפקיד לא יהיה מחויב", אמרה לליצמן.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר-סימן טוב, אמר בדיון כי הרפורמה בבריאות הנפש היא "אחת המורכבות שיכולות להיות במערכת כלשהי. אנחנו מודעים לרגישות ועוקבים אחר ביצועה ברמה יומיומית. כל אדם שזקוק לטיפול על רקע מצוקה נפשית - יקבל אותו, ללא הגבלה במספר הטיפולים. לא נסגור מרפאות ממשלתיות, רק נרחיב אותן. אנחנו עובדים עתה על נוהל לשמירה על חיסיון רפואי. הוא יפורסם בקרוב. קופות החולים מונחות לתת לכל מבוטח אצלן טיפול ללא עלות. אם נגלה שהן נוהגות אחרת, נטפל בכך. אני האחרון שאתן שזאת תהיה הדלת דרכה ייכנס שר"פ".

עוד נמסר בדיון, כי "מכון ברוקדייל" יקיים מחקרי מעקב אחר הרפורמה. גם יו"ר הועדה, ח"כ אלי אללוף, הודיע כי יתקיים פיקוח הדוק מטעם הוועדה על ביצוע הרפורמה.

נושאים קשורים:  חדשות,  הרפורמה בבריאות הנפש,  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן,  חדרי מיון קדמיים,  פריפריה,  מכון ברוקדייל
תגובות