• יו״ר: ד"ר צבי פישל
  • יו"ר יוצא: פרופ' חיים בלמקר
  • יו"ר נבחר: פרופ' יובל מלמד
  • מזכירה: ד"ר מרינה קופצ'יק
  • גזברית: ד"ר לירון בודינגר
  • עורך IJP: פרופ' ישראל שטראוס
  • עורך האתר: ד"ר גלעד אגר
חדשות

פרופ' אלן אפטר זכה בפרס מפעל חיים מטעם הארגון האירופי למחקר תסמונת טורט

פרופ' אפטר ייסד את המרפאה הנוירו-פסיכיאטרית לטיקים ותסמונת טורט במרכז "שניידר" לרפואת ילדים; לפני כשנה זכה פרופ' אפטר בפרס האקדמיה האמריקאית לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר

מרכז "שניידר" לרפואת ילדים (צילום: "שניידר")

פרופ' אלן אפטר, מבכירי הפסיכיאטרים לילדים בישראל, רופא בכיר ומנהלה לשעבר של המחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז "שניידר" לרפואת ילדים, זכה בפרס מפעל חיים מטעם הארגון האירופי ESSTS למחקרים בתסמונת הטורט (European Society for the study of Tourette Syndrom).

פרופ' אלן אפטר (צילום: "שניידר")

הפרס ניתן לפרופ' אפטר על תרומתו לחקר, לאבחון ולטיפול בהפרעת טורט. נציגת עמותת טורט בבריטניה (Tourette Action) העניקה את הפרס לפרופ' אפטר בשם ארגוני החולים.

פרופ' אפטר ייסד את המרפאה הנוירו-פסיכיאטרית לטיקים ותסמונת טורט במרכז "שניידר" לרפואת ילדים. הוא עוסק במחקר בתחום הזה מזה 30 שנה. הוא פירסם עשרות מאמרים ופרקים בספרים מקצועיים בנושא ומשמש חבר בוועדה המייעצת לארגון החולים בישראל.

כיום מנהלת את המרפאה ד"ר נועה בן ארויה יחד עם הפסיכולוגית דפנה רורמן. צוות המרפאה כולל מומחים בנוירולוגיה, פסיכיאטריה ובפסיכולוגיה הפועל בגישה אינטגרטיבית לתחום הפסיכופתולוגיה ההתפתחותית.

לפני כשנה זכה פרופ' אפטר בפרס על תרומתו למחקר בתחום האובדנות, שהוענק לו על-ידי הקרן האמריקאית למניעת התאבדויות AFSPי(American Foundation For Suicide Prevention) וכן בפרס האקדמיה האמריקאית לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר (AACAP), על תרומתו המשמעותית לבריאות הנפשית של ילדים ועל פועלו בתחום הטיפול בדיכאון ובהתנהגות אובדנית בקרב ילדים ומתבגרים.

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז "שניידר", בירך את פרופ' אפטר על הזכייה בפרס החשוב ואמר: "הפרס והמעמד המכובד מהווה גם גאווה גדולה למרכז 'שניידר' לרפואת ילדים, נדבך נוסף במובילות בית החולים, ומציב אותו בקדמת הרפואה העולמית".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' אלן אפטר,  הפרעת טורט,  Tourette,  פרס מפעל חיים,  מרכז "שניידר" לרפואת ילדים
תגובות