לחברי האיגוד ולכל קוראי האתר שלום!

בעוד מספר ימים ניפגש בכנס התלת שנתי של האיגוד, אשר תוכניתו המלאה - הגדושה והמעניינת - מופיעה בראש האתר.

התכנית מבטיחה ביותר, החל מההרצאה הראשונה, של פרופ' כריסטוף קורל (Correl) מארה"ב. אני מצרף את הגיליון החדש של ה-World Journal of Psychiatry לחודש יוני 2018, כתב העת בעל ההשפעה (impact) הגדולה ביותר בתחום הפסיכיאטריה. המאמר המרכזי, בעמוד 149, הוא של פרופ' קורל - המרצה האורח בהרצאת המליאה בפתיחת הכנס שלנו ביום רביעי הבא, 30 במאי, בשעה 9:00!

המאמר מתאר את הבסיס המדעי לחשיבה מחדש על טיפול נוגד פסיכוזה לטווח ארוך. "רוח הזמנים" מתומצתת אולי ב-commentary של רובין מורי, שמופיעה מיד אחרי מאמרו של קורל בעמוד 161. רובין מורי כותב: "we need a more nuanced view of antipsychotic treatment in schizophrenia".

אני קורא לכולכם, אנשי המקצוע שלנו, המורים והתלמידים, המומחים והמתמחים, המנהלים ואנשי סל התרופות, לבוא ולשמוע את מרצה הפתיחה קורל כדי להתעדכן בהלכי הרוח בעולם המדעי בנושאי הטיפול לטווח ארוך בסכיזופרניה כולל: זריקות ארוכות טווח לטיפול ממושך, האפשרות להקטנת מינונים בחולים מסויימים, ובנושא אותו אחוז של חולים מאובחני סכיזופרניה שאולי לא צריכים טיפול אנטיפסיכוטי בכלל. אני ממליץ לקרוא את המאמרים של קורל ושל מורי לפני הגעתכם לכנס ביום רביעי בבוקר במלון דן פנורמה תל אביב.

להתראות בכנס,

פרופ' חיים בלמקר
יו"ר איגוד הפסיכיאטריה בישראל