• יו״ר: ד"ר צבי פישל
  • יו"ר יוצא: פרופ' חיים בלמקר
  • יו"ר נבחר: פרופ' יובל מלמד
  • מזכירה: ד"ר מרינה קופצ'יק
  • גזברית: ד"ר לירון בודינגר
  • עורך IJP: פרופ' ישראל שטראוס
  • עורך האתר: ד"ר גלעד אגר
חדשות

אחרי השרה לענייני בדידות, ממשלת בריטניה תמנה שרה למניעת התאבדויות

באנגליה מתאבדים בכל שנה כ-4,500 איש. זוהי סיבת המוות השכיחה ביותר לגברים מתחת לגיל 45 במדינה

ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי

לאחר שבינואר השנה הכריזה על מינוי שרה לענייני בדידות, כחלק מנסיונותיה להילחם בבעיות בריאות הנפש במדינה, הודיעה ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי בשבוע שעבר (רביעי) כי תמנה שרה למניעת התאבדויות. כך דווח ב"הארץ". את התפקיד תמלא ג'קי דוייל-פרייס, חברת המפלגה השמרנית המכהנת במשרד הבריאות הבריטי.

השרה הנכנסת למניעת התאבדויות תוביל את מאמצי הממשלה להפחית את שיעור המתאבדים בבריטניה ולהתגבר על הסטיגמות המונעות מאנשים עם בעיות נפש לבקש עזרה.

בדיווח צוין כי באנגליה מתאבדים בכל שנה כ-4,500 איש. זוהי סיבת המוות השכיחה ביותר לגברים מתחת לגיל 45 במדינה. "אנחנו יכולים להפסיק את הסטיגמה שהכריחה כל כך הרבה אנשים לסבול בשקט. אנחנו יכולים למנוע מהטרגדיה של ההתאבדויות לגבות את חייהם של יותר מדי אנשים. אנו יכולים להעניק לבריאות הנפש של ילדינו את העדיפות שמגיעה לה", אמרה ראש הממשלה הבריטית באירוע לציון יום בריאות הנפש הבינלאומי.

בשנים האחרונות מתמודדים שירותי בריאות הנפש בבריטניה עם עומס רב לצד קיצוצי תקציב הנובעים ממדיניות הצנע של הממשלה. שר הבריאות הבריטי, מאט הנקוק, אמר בראיון שהעניק ל-BBC כי במשך זמן רב הסיוע שנועד לטפל בבריאות הנפש של אזרחי הממלכה לא השתווה לזה שנועד לטיפול בבעיות הפיזיות שלהם. לדבריו, אי שיוויון זה התבטא "גם במשאבים אבל גם באופן בו החברה מדברת על זה".

בהודעה על מינוי השרה לענייני בדידות בתחילת השנה, אמרה מיי: "עבור אנשים רבים, הבדידות היא מציאות עצובה של החיים המודרניים". ראשת הממשלה הוסיפה כי ברצונה "להתמודד עם האתגר הזה עבור החברה שבה אנו חיים".

נושאים קשורים:  תרזה מיי,  ממשלת בריטניה,  מניעת התאבדויות,  חדשות
תגובות