• יו״ר: ד"ר צבי פישל
  • יו"ר יוצא: פרופ' חיים בלמקר
  • יו"ר נבחר: פרופ' יובל מלמד
  • מזכירה: ד"ר מרינה קופצ'יק
  • גזברית: ד"ר לירון בודינגר
  • עורך IJP: פרופ' ישראל שטראוס
  • עורך האתר: ד"ר גלעד אגר
חדשות

שירות חדש ברמב"ם: טיפול יום בהפרעות אכילה

המרכז החדש ייתן מענה לסובלים מביטוי מורכב יותר בטווח רחב של הפרעות אכילה. רמב"ם הוא עתה המקום היחידי שמפעיל מסגרת טיפולית שכזו במרחב שבין צפת לתל אביב

הפרעות אכילה. אילוסטרציה

שירות חדש עבור תושבי אזור חיפה והסביבה נחנך במרכז הרפואי רמב"ם: מסגרת לטיפול יום בהפרעות אכילה. היחידה פועלת כחלק מהחטיבה הפסיכיאטרית.

בית החולים מסר כי השירות מיועד לצעירים, בני נוער, בנים ובנות, הסובלים מהפרעות אכילה, וכן לבוגרים עד גיל 30. יינתן בו מענה לסובלים מביטוי מורכב יותר בטווח רחב של הפרעות אכילה לסוגיהן. רמב"ם הוא עתה המקום היחיד שמפעיל מסגרת טיפולית שכזו במרחב שבין צפת לתל אביב.

את המרפאה והשירות מנהלת נועה ציפרמן, פסיכולוגית קלינית. הצוות שלה הוא רב מקצועי: רופאים ואחיות, פסיכיאטריים, פסיכולוגים קליניים, עובדות סוציאליות קליניות ודיאטניות קליניות.

לדברי ציפרמן, "זו תכנית טיפול אינטנסיבית, המיועדת לאלה הסובלים מהפרעות אכילה שונות וזקוקים לסיוע מעבר לזה הניתן במסגרת המרפאתית, ויכולים להימנע מאשפוז מלא. הטיפול שיוצע להם כולל דרכי התמודדות עם אספקטים שונים של המחלה ומותאם באופן אישי לכל מטופל ומטופלת. הטיפול מקיף התייחסות גם לפן הרגשי, הפסיכולוגי, האישי, הסביבתי, ההתנהגותי, שיקום ונרמול האכילה, מעקב רפואי, טיפולים קבוצתיים, טיפולים תרופתיים ונושאים נוספים. התברר כי תכניות אלו נמצאו בעלות יעילות גבוהה".

ד"ר עופר שמגר, מנהל המרפאה הפסיכיאטרית בבית החולים המפעילה את השירות החדש, הוסיף: "הפרעות אכילה הפכו בעשורים האחרונים לבעיה רחבת היקף המשפיעה על רבים. עד היום אלה שנזקקו לטיפול מקיף יותר בבעיה ומתגוררים באזור נאלצו לנסוע למסגרות מרוחקות או להיעזר במסגרות פחות מתאימות למצבם. עם פתיחת השירות החדש ברמב"ם, יש להם כתובת חדשה".

נושאים קשורים:  בית החולים רמב"ם,  הפרעות אכילה,  מרכז לטיפול בהפרעות אכילה,  נועה ציפרמן,  עופר שמגר,  חדשות
תגובות