• יו״ר: ד"ר יובל מלמד
  • יו"ר יוצא: ד"ר צבי פישל
  • יו"ר נבחר: ד״ר מרינה קופצ׳יק
  • עורך IJP: פרופ' ישראל שטראוס
  • עורך האתר: ד"ר גלעד אגר
חדשות

אחות במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון הותקפה קשות בידי מטופלת

מדובר במקרה שני באותו מוסד רפואי בתוך שנה וחצי. באוגוסט הותקף אחד מעובדי המקום על ידי מטופל ונחבל קשות

המרכז לבריאות הנפש לב השרון, פרדסיה. צילום: דוברות בית החולים

אירוע אלימות כנגד איש צוות רפואי, בתוככי בית חולים ציבורי, מהקשים ביותר בעת האחרונה, התרחש אמש (ב') במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון, כאשר מטופלת, המאושפזת במחלקה סגורה לנשים, התנפלה לפתע על האחות שטיפלה בה, נשכה ובעטה ואף תלשה את שערותיה וחלק מעור הקרקפת. האחות פונתה לטיפול רפואי.

במחאה על ההתרחשות מקיימים היום אחיות ואחים בכל המוסדות לטיפול פסיכיאטרי שביתת מחאה בת שעתיים. זה היה מקרה שני באותו מוסד רפואי בתוך שנה וחצי. באוגוסט הותקף אחד מעובדי המקום על ידי מטופל ונחבל קשות.

בעקבות מקרה התקיפה אמש איימה יו"ר הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן:  אם ההסכם למיגור האלימות לאלתר לא ייצא לפועל - כל מערכת הבריאות תושבת. שנים רבות משרד הבריאות עומד מנגד ואיננו מקיים את התחייבויותיו במסגרת ההסכם למיגור האלימות כנגד צוותים רפואיים. התקיפה הזו לא הייתה מתרחשת כלל אם היו מאבטחים במחלקה הסגורה כמתחייב מההסכם. אסור שהמצב הזה יימשך, אסור שאחים ואחיות ובכלל כל הצוותים הרפואיים יחששו לחייהם בעת עבודתם. משרד הבריאות חייב להתעורר".

מנהל בית החולים לב השרון, ד"ר שמואל הירשמן, מסר: "העובדת הותקפה במפתיע ובאלימות קשה וחסרת מעצורים, שעה שביצעה את עבודתה במתן טיפול רפואי ברגישות ובמסירות. בית החולים מלווה את האחות מרגע הפגיעה. הוגשה תלונה במשטרה".

גם איגוד הפסיכיאטריה בהסתדרות הרפואית, הביע זעזוע מהמקרה והביע הזדהות ותמיכה בצוות הסיעודי בבית החולים ובצוותים הרפואיים בכלל. בתגובתו להתרחשות נאמר: "האיגוד קורא ליישום התוכנית למניעת האלימות הכוללת הצבת מאבטחים במחלקות הפעילות ובחדרי המיון. הצוות הטיפולי פועל ללא לאות למען המטופלים אך זקוק למשאבים לשמירה על ביטחון המטופלים והצוות בעבודתו".

נושאים קשורים:  חדשות,  אלימות כלפי צוות רפואי,  המרכז לבריאות הנפש לב השרון,  אילנה כהן,  ד"ר שמואל הירשמן
תגובות
אנונימי/ת
18.11.2021, 12:27

מה זה אומר על המוסד עצמו בו לא מזהים מטופלים עם תוקפנות ומסוכנות?