• יו״ר: ד"ר יובל מלמד
  • יו"ר יוצא: ד"ר צבי פישל
  • יו"ר נבחר: ד״ר מרינה קופצ׳יק
  • עורך IJP: פרופ' ישראל שטראוס
  • עורך האתר: ד"ר גלעד אגר
מינויים

פרופ' דורון גוטהלף מונה ליו"ר האיגוד לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר

פרופ' דורון גוטהלף, מנהל החטיבה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר בבית החולים ספרא לילדים בשיבא, יחליף בתפקיד את פרופ' יובל בלוך

פרופ' דורון גוטהלף (צילום: דוברות שיבא)

פרופ' דורון גוטהלף, מנהל החטיבה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר בבית החולים ספרא לילדים במרכז הרפואי שיבא, מונה ליו"ר האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר. פרופ' גוטהלף יכהן כיו"ר במשך שלוש שנים. הוא מחליף בתפקיד את פרופ' יובל בלוך, מהמרכז לבריאות הנפש שלוותה.

האיגוד לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר אחראי על קידום הידע והמדיניות הקשורה למצוקות הנפשיות של תינוקות, ילדים ונוער ובני משפחותיהם.

על מינויו אמר פרופ' גוטהלף: "בכוונתי להשקיע בחיבור ציבור המתמחים לאיגוד. לשם כך יזמנו את תוכנית 'פורום המתמחים', שאליה התקבלו 50 מתמחים בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר מכל המרכזים בארץ. התוכנית מנוהלת על ידי שישה פסיכיאטרים בכירים של הילד, ובמסגרתה יתקיימו כמה מפגשים בשנה במטרה לסייע למתמחים ליצור רשת קשרים, לתכנן את הקריירה ולקבל העשרה בתחומי תוכן".

עוד מוסיף פרופ' גוטהלף כי "בעקבות מגפת הקורונה, יש עלייה גדולה בפניות לטיפול נפשי בקרב ילדים ונוער. הדבר מתבטא בעלייה בפניות לקווי החירום, לחדרי המיון, לאשפוזים ולמרפאות. בשיתוף עם משרד הבריאות, אנחנו מתכוונים לקדם הקמה של מרכזים להתערבות במשבר, שיהיו פרוסים ברחבי הארץ וייתנו מענה מיידי למקרים אקוטיים".

נושאים קשורים:  פרופ' דורון גוטהלף,  האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה לילדים ונוער,  פרופ' יובל בלוך,  בית החולים לילדים ספרא
תגובות