חדשות

מנהלת מחלקה בביה"ח הפסיכיאטרי לב השרון הותקפה באלימות

המטופל היכה ברופאה עד לסכנת חיים ממשית | מנהל ביה"ח, ד"ר שמואל הירשמן: "תנאי העבודה לא סבירים - הצפיפות, הצוות המצומצם ועומס העבודה הביאו את המערכת לקצה"

המרכז לבריאות הנפש לב השרון, פרדסיה. צילום: דוברות בית החולים

מנהלת מחלקה במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון הותקפה אתמול (ד') על ידי מטופל. המנהלת, שהגיעה ליום עבודה שגרתי, הוכתה עד שחשה סכנת חיים ואיום ממשי לחייה.

היא נשלחה על ידי ההנהלה הביתה להתאושש. מנהל בית החולים לב השרון, ד"ר שמואל הירשמן, אמר בתגובה כי "תנאי העבודה לא סבירים. הצפיפות, הצוות המצומצם ועומס העבודה שחקו את הפסיכיאטרים והביא את המערכת לקצה". בהתייחסו לתכנית לעיבוי ולחיזוק מערך בריאות הנפש והגדרתו כמקצוע במצוקה, אמר: "למרות כל ההבטחות עדיין לא ראינו כל שינוי אמיתי".

איגוד הפסיכיאטריה בישראל הביע צער וזעזוע עקב הפגיעה במנהלת המחלקה בלב השרון. האיגוד הדגיש גם הוא את הצורך במענים שימנעו הישנות מקרים כאלה: "הדבר ממחיש  את הצורך הדחוף בטיפול בחסר כוח האדם בפסיכיאטריה, בעומס הגדול במחלקות ובצפיפות הרבה.

"יש צורך מיידי בצמצום גודל המחלקות ל-25 מטופלים במחלקה בהתאם להמלצות ועדת האשפוז ולהכפיל את תקני הצוות המטפל והמנהלי. הצורך הגדול בהשקעה בבריאות הנפש שחודד בשנה זו צריך להתבצע לכל רצף הטיפול: בקהילה, באשפוז ובשיקום", נמסר.

נושאים קשורים:  המרכז לבריאות הנפש לב השרון,  אלימות נגד רופאים,  ד"ר שמואל הירשמן,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
29.02.2024, 09:21

זה אך טבעי שבבתי חולים לחולי נפש יהיו מדי פעם פסיכים שמתנהגים באלימות.
כנראה שמינון תרופות ההרגעה שלו היה נמוך או שיש צורך בעוד אנשי אבטחה במקום כזה.
חשוב לזהות בהקדם מטופלים כאלה ולקשור אותם.